Візитівка Балаклеївської громади

Балаклеївська сільська територіальна громада утворена відповідно до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», рішення Балаклеївської сільської ради від 23 грудня 2018, свою юридичну діяльність розпочала після проведення першої сесії, з 3 січня 2019 року. До складу територіальної громади входять 6 сіл: Балаклея, Теклине, Костянтинівка, Плоске, Будки, Мале Старосілля.

Населення ТГ станом на 01.01.2021 становить 10977 тис. осіб.

Село Балаклея - є адміністративним центром сільської територіальної громади, розташоване на Правобережжі середнього Подніпров’я, у південній частині області за 42 км. від районного та обласного міста Черкаси, у західній частині за 12 км. від міста Сміла.

Через населений пункт проходить автомобільна дорога національного значення Н-01 - «Київ - Знам’янка» та обласна автомобільна дорога місцевого значення О-240105 «Городище – Буда Орловецька - /Н-01/» та Одеська залізниця з розташуванням залізничних зупинок Перегонівка та Володимирівка. Протікає річка Медянка, на якій створено ставок, до якого впадає річка Балаклійка.

Згідно з адміністративно-територіальним устроєм України територія громади входить до складу Черкаського району Черкаської області.

Балаклеївська громада в адміністративно-територіальному устрої межує з Білозірською громадою, Степанківською громадою, Смілянською громадою, Тернівською громадою, Ротмістрівською громадою, Городищенською громадою, Мліївською громадою.

Площа громади складає 205,14 кв. км, земель сільськогосподарського призначення 64,27 кв. км., земель запасу 4,36 кв.км..

Рельєф характеризується загальним підняттям поверхні зі значною кількістю пагорбів. Громада знаходиться у лісостеповій зоні. Сформовані кліматичні особливості в межах території села зумовлюють розвиток сільськогосподарської діяльності як рослинницького, так і тваринницького напрямку, а також позитивно впливають на людську життєдіяльність.

Ґрунтовий покрив характеризуються досить високою родючістю, сприятливою для ведення сільського господарства рослинницького напрямку, зокрема, вирощування ряду хлібних зернових культур (пшениці, ячменю, жита), цукрового буряку тощо.

Клімат території населеного пункту помірно континентальний зі спекотним сухим літом (травень-серпень) і м’якою вітряною зимою.

Загальний обсяг надходжень Балаклеївської ОТГ з урахуванням трансфертів за 2020 рік склав 46 777,4 тис. гри, видатки проведені в сумі 45 049,2 тис. гривень. При цьому, у 2020 році у порівнянні з 2019 роком видатки ОТГ зросли в 1,03 рази;

Основними бюджетоутворюючими надходженнями Балаклеївської ОТГ є податок та збір на доходи фізичних осіб – 63,2%, єдиний податок – 11,6%, рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів – 9,6%, податок на майно – 9,5%. В структурі видатків найбільшу питому вагу займають видатки на функціонування сфери «освіта» - 57,3 %, «державне управління» - 19,6 %, «охорона здоров’я» - 4,5%.

Освітню галузь територіальної громади задовольняє:

ОЗО «Балаклеївський ліцей ім. Є.Гуглі» Балаклеївської сільської ради, до якого увійшли 4 філії, розташованих в селах Балаклеївської громади:

• «Філія ОЗО «Балаклеївський ліцей ім. Є.Гуглі» Балаклеївської сільської ради, Балаклеївська гімназія «Берегиня»»;
  • «Філія ОЗО «Балаклеївський ліцей ім. Є.Гуглі» Балаклеївської сільської ради, Балаклеївська гімназія «Гармонія»»;
  • «Філія ОЗО «Балаклеївський ліцей ім. Є.Гуглі» Балаклеївської сільської ради, Малостаросільська гімназія»;
  • «Філія ОЗО «Балаклеївський ліцей ім. Є.Гуглі» Балаклеївської сільської ради, Теклинська гімназія».
  • Костянтинівська спеціалізована школа І-ІІІ ст. Балаклеївської сільської ради;

5 закладів дошкільної освіти:

• Заклад дошкільної освіти «Сонечко» с. Балаклея Балаклеївської сільської ради;
  • Заклад дошкільної освіти «Берізка» с. Балаклея Балаклеївської сільської ради;
  • Заклад дошкільної освіти «Берізка» с. Теклине Балаклеївської сільської ради;
  • Заклад дошкільної освіти «Вишенька» с. Мале Старосілля Балаклеївської сільської ради;
  • Заклад дошкільної освіти «Сонечко» с. Будки Балаклеївської сільської ради.

Позашкільне дозвілля та спортивний розвиток громади:

• Комунальний позашкільний навчальний заклад «Будинок дитячої та юнацької творчості» Балаклеївської сільської ради;
  • Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Юність» Балаклеївської сільської ради;
  • Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Старт» Балаклеївської сільської ради;
  • спортивний клуб Фізкультурно-оздоровчий клуб «Спорт для всіх»

На території Балаклеївської громади діє спортивна команда «Старс», яка приймає активну участь у змаганнях по футболу та є чемпіоном «Чемпіонату з футболу 2020» серед ОТГ Смілянського району.

Процес розвитку української нації, її духовного відродження, традиції мови, значною мірою залежить від ефективності роботи закладів культури, які спрямовують свою діяльність на збереження та розвиток культурної спадщини, зміцнення матеріально-технічної бази, збереження матеріалів, пам'яток, пам'ятних місць, військових поховань.

Заклади культури громади:

• КЗ «Балаклеївський СБК»
  • Теклинський СБК;
  • Балаклеївський СБК
  • Малостаросільський СБК;
  • Плосківський СБК;
  • Будківський СБК;
  • Смілянський РБК;

Бібліотеки:

• Смілянська районна централізована бібліотечна система;
  • Будківська сільська бібліотека;
  • Костянтинівська сільська бібліотека;
  • Малостаросільська сільська бібліотека;
  • Теклинська сільська бібліотека;
  • Балаклеївська сільська бібліотека;

Музеї:

• Балаклеївський сільський краєзнавчий музей.
  • Сквер

Заклади охорони здоров’я: