Різні зерна в долонях, та одна весна в серцях

21 травня в Україні вдруге відзначатимуть День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття. Це день, що нагадує: Україна — це дім для людей із різним корінням, різними мовами, традиціями й культурою. І водночас — це спільний простір поваги, підтримки та відповідальності одне за одного.
Нашу країну формують три корінні народи та близько 130 національних спільнот. Кожна з них зберігає свою унікальну історію, культуру, мову та пам’ять поколінь. Разом вони створюють багатогранну мозаїку українського суспільства — живу, різноманітну й сильну.
У часи випробувань саме ця різноманітність стає джерелом сили. Представники національних спільнот і корінних народів разом із усією країною захищають Україну, підтримують громади, розвивають культуру, допомагають один одному й працюють заради спільного майбутнього. Різне походження не розділяє — воно збагачує і підсилює.
День міжнаціональної злагоди — це нагода ще раз сказати: культурне розмаїття України — це не просто факт, а її жива сила. Сила людей, які зберігають свою ідентичність і водночас творять спільну історію.
І коли в долонях різні зерна — разом вони проростають однією весною.