26 квітня - День пам'яті Чорнобильської трагедії
26 квітня 1986 року – трагічна дата, яка назавжди увійшла в історію цивілізації, як одна з найбільших техногенних катастроф.
Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.
Сьогодні виповнюється 39 років з того дня, коли у наше з вами життя увійшло слово з гірким присмаком великої і нечуваної біди –«Чорнобиль»… Сувора і трагічна реальність, яка настала після вибуху на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС, призвела до іншого сприйняття світу, тому що такої техногенно-екологічної катастрофи людство ще не знало. Чорнобиль став чорною міткою на століття й тисячоліття. Час летить швидко.
Наслідки аварії не просто дають про себе знати, вони тривожать дедалі більше і більше: вибух на Чорнобильській АЕС заподіяв багато лиха Україні, сюди можна віднести й виведені з сільськогосподарського обігу родючі колись українські землі, і покинуті міста та села. Але найдошкульнішого удару аварія завдала по здоров'ю українців, що не можна оцінити в грошовому еквіваленті, це стосується не тільки наших сучасників, але й багатьох (може й багатьох десятків) прийдешніх поколінь.
А скільки ліквідаторів уже пішли із життя від хвороб, які дістали, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської аварії.
Щороку, 26 квітня, ми покладаємо до пам’ятного знаку Чорнобільській трагедії квіти, вінки. І у кожного із нас в очах сльозиі щемить душа… Бо час не загоїв чорнобильських ран…Наша пам’ять і пам’ять багатьох наступних поколінь знову і знову буде повертатися до трагічних квітневих днів 1986 року…