Статус сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України

Дата: 30.01.2024 10:19

Встановлення статусу, видача посвідчень / довідок, продовження строку дії посвідчень (вклеювання бланка-вкладки) членам сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та членам сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України

Де отримати

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення.

Документи, що необхідно надати для отримання послуги за посиланням:

Документи, що необхідно надати для отримання послуги

Умови надання

Для надання послуги членам сім’ї загиблого (померлого) необхідно звернутися до відділу ЦНАП за місцем реєстрації (для ВПО з їх числа - за місцем перебування на обліку як ВПО) із заявою і документами, зазначеними у переліку.

Послуга надається членам сімей загиблих (померлих), до яких належать:

- утриманці загиблого або того, хто пропав безвісти, яким у зв’язку з цим виплачується пенсія;

- батьки;

- один з подружжя, який не одружився вдруге, незалежно від того, виплачується йому пенсія чи ні;

- діти, які не мають (і не мали) своїх сімей;

- діти, які мають свої сім’ї, але стали особами з інвалідністю до досягнення повноліття.

Повнолітнім членам сім’ї загиблого (померлого) та дітям, які досягли 14-річного віку, видаються посвідчення з написом “Посвідчення члена сім’ї загиблого” або “Посвідчення члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України”, а дітям, які недосягли 14-річного віку, - довідка (видається матері (або іншому повнолітньому члену сім’ї загиблої особи, або опікуну) за місцем реєстрації дитини).

При досягненні дітьми 18-річного віку їм у посвідчення (на правій внутрішній стороні) вклеюється новий бланк, який продовжує строк дії посвідчення на наступний рік за умови, що вони не створили власної сім`ї (не народили дитину або не уклали шлюб).

Результат та способи отримання результату

Рішення про встановлення статусу члена сім’ї загиблої (померлої) особи

Видача посвідчення члена сім’ї загиблої (померлої) особи або довідки - для дитини, що недосягла 14-річного віку

Відмова у встановленні статусу члена сім’ї загиблої (померлої) особи

Отримати результати надання послуги заявник може особисто, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу (рекомендованим листом).

Строк надання послуги

30 календарних днів

Підстави для відмови у наданні послуги

Не повний перелік документів

Надана недостовірна інформація

Скаргу може подавати: оскаржувач, представник оскаржувача

Нормативні документи, що регулюють надання послуги:

статті 10 та 10-1 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";

абзац 15 частини першої статті 9 Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб";

пункти 2-6 Порядку Постанови КМУ від 23.09.2015 № 740 "Про затвердження Порядку надання статусу члена сім’ї загиблого (померлого) Захисника чи Захисниці України";

пункти 4-8 Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни Постанови КМУ від 12.05.1994 № 302 "Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни".