Балаклеївська громада
Черкаська область, Черкаський район

Туберкульоз

Дата: 11.12.2023 11:35
Кількість переглядів: 68

Епідемія туберкульозу в нашій державі за критеріями ВООЗ оголошена з 1995 року. Незважаючи на всі заходи, яких вживають для запобігання їй, щогодини туберкульозом заражається троє жителів нашої країни та вмирає один хворий, а всього хворіє 1,5% населення. З’явилась нова небезпечна форма хвороби - хіміорезистентний туберкульоз, тобто не чутливий до лікарських препаратів.

Фото без опису

Світовий досвід свідчить, що поширення туберкульозу призводить до скорочення тривалості життя, зростання рівня смертності, тимчасової та стійкої втрати працездатності, збільшення необхідного обсягу медичних послуг, соціальної нерівності та дискримінації.

Основною причиною зростання захворюваності є зниження рівня життя населення, зростання алкоголізму, наркоманії. Суттєву лепту вносить і міграція населення.

Останніми роками в області спостерігається зростання захворюваності на туберкульоз. У 2022 році зареєстровано 425 випадків ,показник захворюваності на 100 тисяч населення становив 36,2, що на 18,7% більше, ніж у 2021 році (30,5) та на 13,9 % вище від середньодержавного показника по Україні (31,8).

Впродовж десять місяців поточного року зареєстровано 399 випадків активного туберкульозу органів дихання, проти 333 - за аналогічний період 2022 року.

Відповідно до Національного Календаря профілактичних щеплень вакцину БЦЖ необхідно вводити на 3-5 день від народження дитини. Зазначене щеплення є єдиним надійним захистом від генералізованих форм туберкульозу у дітей.

В області в минулому році було вакциновано 94,3 % новонароджених дітей.

Довідково:

Туберкульоз - інфекційне захворювання характеризується утворенням в органах специфічних запальних змін. Туберкульоз вражає практично всі органи і системи організму. Але найбільш частою локалізацією туберкульозу є органи дихання.

Збудником туберкульозу є мікобактерії туберкульозу. Джерелом зараження є хворі люди або домашні тварини. Основне джерело зараження - хвора людина. Найчастіше туберкульоз поширюється повітряно-крапельним шляхом (через легені дорослої людини за добу проходить близько 15 кубометрів повітря).

Нагадаємо, що будь-яка людина повинна для себе запам’ятати одне правило: якщо у вас довготривалий кашель (більше 3 тижнів) і хоча б один з наступних симптомів: субфебрильна температура, нічна пітливість, немотивоване зниження ваги тіла, слабкість, кровохаркання - в першу чергу цій людині потрібно звернутись до лікаря і пройти обстеження на туберкульоз: рентген легень та дослідження мокротиння на наявність мікобактерій туберкульозу.

Вчасно виявлений туберкульоз краще піддається лікуванню. Успіх лікування залежить від своєчасно розпочатого прийому ефективних медпрепаратів, дисципліни пацієнта у дотриманні всіх рекомендацій лікаря та регулярному прийомі ліків.

Боротьба з туберкульозом буде успішною тільки тоді, коли ми всі разом будемо дотримуватися правил боротьби з підступною хворобою і вимагати виконання їх від оточуючих.

Вчасне звернення до лікаря - це запорука здоров’я людини.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора