Міграційна служба Смілянщини повідомляє, що в Україні для іноземців та ОБГ посилюють відповідальність за порушення міграційного законодавства

Дата: 21.09.2023 13:46

Фото без описуПрезидент України Володимир Зеленський підписав ухвалений Верховною Радою Закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» №4411, що стане суттєвим важелем впливу на неврегульованих мігрантів та сприятиме запобіганню та протидії нелегальній міграції в Україні.

Головною метою законодавчої ініціативи є вдосконалення норм Кодексу України про адмінправопорушення, що встановлюють відповідальність за порушення міграційного законодавства.

Так, документом передбачається:

- встановлення адмінвідповідальності за невиконання законних вимог працівників ДМС під час виконання ними службових обов'язків, пов’язаних із запобіганням та протидією нелегальній міграції;

- встановлення відповідальності за порушення приймаючою стороною своїх обов’язків відносно іноземців та осіб без громадянства (ОБГ), яких вони запросили в Україну чи приймають в Україні;

- вдосконалення норм стосовно здійснення посадовими особами ДМС, ДПС повноважень щодо протидії порушенням законодавства про правовий статус іноземців та ОБГ та здійснення адміністративного затримання.