Гранти на бізнес

Дата: 21.06.2023 10:12

Фото без описуМікрогранти надаються на відкриття або розвиток власного бізнесу терміном на 3 роки.

Повернення відбувається шляхом сплати податків та зборів, передусім, за працевлаштованих осіб. Обов’язкова умова отримання мікрогранту – створення нових робочих місць, в залежності від суми мікрогранту.

Розмір мікрогранту  визначається відповідно до запиту заявника, але не менше 50000 гривень та не перевищує:

•150000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити одне робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;

•250000 гривень у випадку зобов’язання отримувача створити не менше двох робочих місць після отримання мікрогранту та прийняття на них працівників.

Законодавче регулювання: постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738 (зі змінами)

Для участі в програмі необхідно подати такі документи:

заяву на отримання мікрогранту, яка формується засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія);

бізнес-план затвердженої форми  щодо створення нового або розвитку діючого бізнесу.

Мікрогранти надаються для покриття таких напрямів витрат:

придбання  обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях);

закупівля ліцензійного програмного забезпечення, свійських тварин та птиці, багаторічних насаджень, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану;

послуги маркетингу та реклами;

орендна плата за нежитлове приміщення чи обладнання;

лізинг обладнання,

використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Зобов'язання перед державою в разі отримання гранту:

- створення робочих місць;

- провадження діяльності не менше 3 років;

- сплата податків в бюджет, зокрема, за працевлаштованих робітників.