Щодо нарахування ПДВ після завершення застосування спрощеної системи оподаткування

Дата: 23.01.2023 08:35

Відповідно до п.п. 9.9 п.9 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ платники ПДВ, які з 01 квітня 2022 року перебували на спрощеній системі оподаткування та були платниками єдиного податку ІІІ групи за ставкою 2 відсотки, можуть самостійно прийняти рішення про відновлення реєстрації платника ПДВ до скасування воєнного, надзвичайного стану на території України.

Після завершення застосування спрощеної системи оподаткування при відновленні правил нарахування та сплати ПДВ платник ПДВ у податковій звітності за перший звітний період відповідно до пункту 198.5 статті 198 ПКУ повинен нарахувати податкові зобов'язання на вартість товарів, послуг, необоротних активів, використаних (поставлених, реалізованих) у неоподатковуваних операціях (реалізованих у період дії воєнного, надзвичайного стану), суми податку за якими були включені до складу податкового кредиту на дату переходу на спрощену систему оподаткування за ставкою 2 відсотки:

за товарами/послугами - виходячи з вартості придбання таких товарів, послуг;

по необоротних активах, що фактично використані (поставлені, реалізовані) у період перебування такого платника на спрощеній системі оподаткування за ставкою 2% доходу - виходячи з балансової (залишкової вартості, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції.

Такі операції повинні бути відображені у рядку 4 «Нараховано податкових зобов'язань відповідно до пункту 198.5 статті 198 та пункту 199.1 статті 199 ПКУ за операціями, що оподатковуються» податкової декларації з ПДВ.