Що є об’єктом та базою оподаткування платою за землю (земельним податком або орендною платою за земельні ділянки державної і комунальної власності)?

Дата: 27.09.2022 13:33

Об’єктами оподаткування платою за землю є:

1) об’єкти оподаткування земельним податком:

земельні ділянки, які перебувають у власності;

земельні частки (паї), які перебувають у власності;

земельні ділянки державної та комунальної власності, які перебувають у володінні на праві постійного користування;

2 )об’єкти оподаткування орендною платою за земельні ділянки державної і комунальної власності – земельні ділянки державної та комунальної власності, надані в користування на умовах оренди.

Базою оподаткування платою за землю є:

нормативна грошова оцінка земельної ділянки з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого розд. XIІ Податкового кодексу України;

площа земельної ділянки, нормативну грошову оцінку якої не проведено.

База оподаткування по земельних частках (паях) визначається згідно із даними земельних ділянок, на які фізичні особи мають право як власники земельних часток (паїв), з урахуванням вищезазначених абзаців.