Балаклеївська територіальна громада
Черкаська область

Державна податкова служба

Обчислення та сплата фізичними особами транспортного податку

Транспортний податок з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб обчислюється контролюючим органом за податковою адресою (місцем реєстрації) платника податку, зазначеною в реєстраційних документах на об’єкт оподаткування.           Податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку разом з детальним розрахунком суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються платнику податку контролюючим органом до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

09:09:36 27.04.2022

Податкова знижка за оренду житла для внутрішньо переміщених осіб

Головне управління ДПС у Черкаській області повідомляє, що громадяни України, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, можуть скористатися правом на податкову знижку щодо суми коштів, фактично сплачених ними протягом звітного року, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).

09:08:52 27.04.2022

Чи має право ФОП на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності згідно з нормами ПКУ?

Підпунктом 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

09:07:43 27.04.2022

Що робити тим юридичним особам, офіси яких зруйновані та відповідно всі архіви, всю первинку протягом трьох місяців неможливо буде відновити?

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів платник податків зобов'язаний у п'ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити (із наданням оформлених відповідно до законодавства документів, підтверджуючих настання події, що призвела до такої втрати, пошкодження або дострокового знищення документів) контролюючий орган за місцем обліку в порядку, встановленому цим Кодексом для подання податкової звітності.

09:06:12 27.04.2022

Як буде із земельним податком за земельні ділянки (паї) власників фізичних осіб при переході із 4-ї групи на 3-тю?

Згідно з пункту 281.3 статті 281 Кодексу від сплати земельного податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

09:05:18 27.04.2022

Закон України № 2142: зміни порядку сплати екологічного податку

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що 05.04.2022 набрав чинності Закон України від 24 березня 2022 року № 2142-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» (далі – Закон України № 2142), яким в черговий раз затверджено пакет змін до податкового та митного законодавства, що спрямований на спрощення порядку оподаткування українського бізнесу на час воєнного стану.

09:04:15 27.04.2022

Алгоритм розрахунку податкової знижки в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу

Відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.

08:26:50 20.04.2022

Закон України №2142: зміни щодо сплати податку на нерухомість

Головне управління ДПС у Черкаській області інформує, що Законом України від 24 березня 2022 року №2142-ІХ «Про внесення змін до Податковою кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану», внесено зміни до п. 69 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України, а саме, доповнено новим п. п. 69.22.

08:25:49 20.04.2022