Доплати до пенсії за понаднормативний стаж

Дата: 04.08.2022 13:07

Фактори, від яких залежить розмір доплати до пенсії за понаднормативний стаж:

Розмір доплати за понаднормовий стаж залежить від тривалості страхового стажу та розміру пенсії особи.

Відповідно до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1% розміру пенсії, обчисленої відповідно до Закону, але не більш як на 1% мінімального розміру пенсії за віком або не більше прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Якщо розмір пенсії, обчислений з урахуванням набутого стажу та заробітку перевищує прожитковий мінімум для непрацездатних осіб (наразі це 2027 грн), то доплата обчислюється з такого прожиткового мінімуму. Якщо не перевищує, то розмір доплати визначається виходячи з обчисленої пенсії.

Додаємо, що відповідно до закону, право на встановлення доплати за понаднормовий стаж у чоловіка понад 25 років, у жінки – понад 20 років, зберігається, якщо ці пенсії призначені до 01.10.2011 та не перераховувалися з урахуванням заробітної плати, набутої після призначення пенсії.