САДЖАЄМО САДИ ПЕРЕМОГИ!

Дата: 06.05.2022 14:45

Балаклеївська сільська громада не  стоїть осторонь цієї справи. Закликаємо жителів громади долучитися та зробити свій внесок у підтримку нашої держави.

Використовуйте   кожну земельну ділянку для спільної Перемоги! Вдаримо врожаєм по окупанту!!!

Сади Перемоги - всеукраїнська кампанія, спрямована на ефективне використання земельних ділянок і спрямування всіх ресурсів для вирощування харчових продуктів задля недопущення продовольчої кризи в Україні.

Мета акції – кожному українцю  посадити Сад Перемоги у своєму домогосподарстві, присадибній ділянці, клаптику землі, який до того не використовувався, щоб  забезпечити продовольством не лише свою сім’ю, а й підтримати українців на тимчасово окупованих територіях, внутрішньо переміщених осіб та всіх, хто на передовій.

Більше інформації про ініціативу «Сади Перемоги» можна дізнатися за посиланням: https://www.sadyperemohy.org/

Сад Перемоги – внесок кожного у перемогу України!

Війна на території України унеможливлює використання всіх сільськогосподарських земель, що згодом може призвести до продовольчої кризи.

У Міністерстві аграрної політики та Міністерстві розвитку громад закликають українців якомога ефективніше використовувати земельні ділянки. Щоб активізувати цей процес, відомства почали реалізовувати всеукраїнську ініціативу «Сади Перемоги». Для України це нова ідея, а от для таких країн, як США, Великобританія, Канада, Австралія та Німеччина, це стало справжнім порятунком під час Першої та Другої світових воєн – завдяки висадженим овочевим, фруктовим і трав’яним садам в приватних помешканнях і громадських парках країни держави зуміли вистояти у найскрутніші часи.

Долучились до всеукраїнської кампанії «Сади Перемоги» загалом жителі Балаклеївської територіальної громади. Варто віддати належне активним жителям громади, які також підвозили зайвий посадковий матеріал, щоб допомогли забезпечити внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечені сім’ї, заклади освіти й медицини. Завдяки усім небайдужим на території Балаклеївської громади вдається ефективно використовувати доступні земельні ділянки для вирощування продуктів харчування і тим самим не допустити продовольчої кризи на території України.

Обговорення пропозицій експертів дозволило представникам громад визначити наступний план своїх першочергових дій:

1. З’ясування кількості та демографічні характеристики людей, які переїхали до громади під час війни, їх кваліфікаційні харакетристики та готовність долучитись до ініціативи “Сади Перемоги”.
  2. Оцінка потреб громади у харчових продуктах на основі норм споживання окремих категорій продуктів та реальної кількість жителів (калькулятор для таких розрахунків невдовзі буде доступний на сайті ініціативи).
  3. Проведення обліку земельних ділянок, що використовуються чи можуть бути використані для розширення виробництва сільськогосподарської продукції.
  4. Збір потреб домогосподарств та внутрішньо переміщених осіб, яким потрібно надати допомогу для освоєння земельних ділянок для вирощування сільськогосподарської продукції.
  5. Розробка плану активних дій із самозабезпечення мешканців громади харчовими продуктами та пошуку додаткових ресурсів фінансування.
  6. Визначення обсягів харчових продуктів, які після задоволення власних потреб можуть бути спрямовані на забезпечення війська та для допомоги іншим громадам.

Реалізація цього плану у Балаклеївській  територіальній громаді не тільки стане нашою відповіддю окупантам на загрозу голоду, а й забезпечить відволікання від психологічного тиску війни і сприятиме розвитку підприємництва в аграрній сфері.