Балаклеївська громада
Черкаська область, Черкаський район

Робота центру зайнятості зайнятості в умовах децентралізації

Дата: 26.08.2021 09:13
Кількість переглядів: 346

На території Смілянського району утворені 4 об’єднані територіальні громади: Ротмістрівська, Тернівська, Балаклеївська та Березняківська. Між усіма 4 громадами і Смілянським міськрайонним центром зайнятості підписані угоди, в яких окреслені шляхи співпраці у напрямку подолання безробіття, сприяння зайнятості населення, стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць тощо.

            У кожній громаді створені виїзні робочі місця для прийому громадян з погодженими графіками. Інформація про дні та години виїзного прийому розміщена в адмінприміщеннях тергромад. Такі виїзні зустрічі є адресними та оптимальними для роботи з сільським населенням. Завжди є зворотній зв’язок та підвищується рівень інформованості з соціальних питань.  Понад 300 осіб, які зареєструвалися в центрі зайнятості були працевлаштовані. Ще 1 особа - житель громади навчається в Черкаському курсовому комбінаті за професією "оператор котельні". Після навчання буде працевлаштований у одному із підприємств міста.

            Понад третина вакансій, що надходять до центру зайнятості – це вакансії від роботодавців тергромад. Попитом користуються бухгалтери, працівники сфер побутових послуг тощо. Також затребуваними залишаються робітничі професії: токарі, водії, мулярі, продавці, трактористи та ін.

            Однією з основних форм співпраці є організація громадських робіт, фінансування яких здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття та місцевого бюджету. Між учасниками громадських робіт та роботодавцями укладаються строкові трудові договори.

            Не так давно серед тимчасової зайнятості домінували роботи з благоустрою населених пунктів, але сьогодні велика увага приділяється і їх соціальній спрямованості.

            Зокрема, в громадах виконуються будівельні та ремонтні роботи об’єктів соціальної сфери (дитячі садочки тощо).

            Загалом, з початку року, у громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь понад 60  жителів територіальних громад.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора