Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб

Дата: 18.08.2021 10:34

Виступ заступника начальника ДПС у Черкаській області
Анатолія МОВЧАНА

Сьогодні ми висвітлюємо тему: « Особливості застосування одноразового (спеціального) добровільного декларування активів
фізичних осіб»

Що гарантує добровільне декларування і сплата збору?

По-перше, контролюючі органи не будуть перевіряти джерела отримання декларантом доходів, за рахунок яких було одержано/набуто задекларовані активи.

По-друге, декларант звільняється від відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства та від обов'язку нарахування та сплати податків і зборів щодо доходів, за рахунок яких отримано задеклароване майно.

По-третє, до декларанта не можуть вживатися заходи забезпечення кримінального провадження та застосовуватися запобіжні заходи і вчинятися слідчі (розшукові) дії у кримінальному провадженні у зв'язку з придбанням, створення, одержанням, використанням задекларованих активів.

По-четверте, декларант не притягується до адміністративної відповідальності за порушення податкового та валютного законодавства, якщо такі правопорушення пов'язані з придбанням /створенням/ одержанням/ використанням задекларованих активів.

Позитиви запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб :

• Прийнятий закон - це спосіб цивілізованої легалізації активів, які були приховані від оподаткування.
  • Держава дає можливість повернути гроші та інші активи у прозорий легальний обіг. Це можуть зробити, наприклад, ті, хто отримував зарплату у конверті, працював без оформлення трудових відносин
  • Потенційно - це сотні мільярдів гривень, які можуть працювати на легальну економіку, але поки що або приховуються за кордоном, за різними схемами або «лежать під матрацами».

ПОДАННЯ ОДНОРАЗОВОЇ (СПЕЦІАЛЬНОЇ) ДОБРОВІЛЬНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ

Консультації з питань подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації фізичними особами можна отримати у працівників Головного управління ДПС у Черкаській області за телефонами:

ПІБ

Посада, підрозділ

Електронна адреса

Гребенюк Юлія

Володимирівна

Завідувач сектору адміністрування податку на майно та місцевих зборів з фізичних осіб, розгляду звернень платників податків управління податкового адміністрування фізичних осіб

(0472) 33-91-17

Калюжна Тетяна Петрівна

Заступник начальника управління-начальник відділу обліку платежів та зведеної звітності управління електронних сервісів

(0472) 33-91-10