Пенсії черкащани поки отримуватимуть готівкою

Дата: 03.06.2021 10:32

Кабінет міністрів України дозволив платити пенсії готівкою до 2023 року.

Про це повідомили в пресслужбі “Укрпошти”.

“Кабінет міністрів України скасував обов’язкове переведення виплати пенсії та соціальної допомоги на карткові рахунки з вересня, як це раніше було закріплено в постанові №277 від 29 березня 2021 року. Поточний порядок доставки пенсій, субсидій та соціальних допомог через Укрпошту буде збережений як мінімум до 1 січня 2023 року”, – зазначають у пресслужбі національної пошти.

Причиною, через яку ініціативу відклали на два роки, є неготовність банківської інфраструктури та систематичне закриття банківських відділень. Нині банкомати є лише у 4% міст України, що значить, що 13 млн українців не мають доступу, а відтак і можливості користуватися банківськими послугами.

Додають, що Укрпошта нині покриває 100% населених пунктів і може надати, зокрема, і фінансові послуги всім без винятку українцям. Тому до 2023 року доставку пенсій, як і раніше готівкою й додому, будуть здійснювати листоноші та відділення Укрпошти.

Нагадаємо, 29 березня Кабмін ухвалив постанову, згідно з якою з 1 вересня 2021 року пенсії та грошова допомога мали нараховуватися на банківський рахунок, за винятком окремих категорій осіб.